Ako sa to niekde dá a niekde N E D Á

Autor: Vladimír Homola | 23.9.2017 o 12:04 | Karma článku: 3,32 | Prečítané:  821x

Nedá mi nezareagovať na niektoré komentáre k môjmu poslednému článku. Je veľmi ťažko komunikovať, resp. reagovať na kritiku od človeka, ktorý si dá do profilu meno „ ????? „

Ja netvrdím, že som spasiteľ, kúzelník ani nič podobné. Je mi úplne jasné, že táto problematika sa nedá za 2 – 5 rokov vyriešiť. Nato bude potrebné minimálne 10 a viac rokov. Všetky susedné štáty to pochopili už dávno a investujú do detí a mládeže. Ja sa chcem o to aspoň pokúsiť.

Uvediem len dva konkrétne prípady a posúdenie opäť nechám na každom z Vás.

POĽSKO - Športový klub Gwardia Lodz.  Mesto „ PREDALO „ za cca.  4 zloté  - 1 euro ) ošarpanú budovu v centre mesta športovému klubu. Všetky náklady na rekonštrukciu vo výške 1 milión zlotých ( cca. 240.000 EUR ) pochádzali z rozpočtu mesta. Tomasz Trela viceprezident Lodže  „ nie je to len investícia do budovy, ale aj do rozvoj rozvoja  športu „  Teraz v hale  trénuje okolo 250 mladých športovcov. Poriadame tam rôzne  tréningové  tábory a pod.  „ Dúfajme, že v budúcnosti bude nahlas o našom klube, našom meste a našich deťoch počuť po celom svete – dodáva Tomasz Trela.

RAKÚSKO - Bad Pirawarth je obec v Rakúsku v okrese Gamserndorf. Žije tu 1 661 obyvateľov. ÁNO len cca. 1700 obyvateľov. Napriek tomu, starosta tejto obce dokázal vybudovať jedno nádherné, multifunkčné centrum, kde okrem atletiky, basketbalu, hádzanej, juda vo večerných hodinách našli priestor na „cvičenie“ aj seniori, teda starý rodičia. Hala je samozrejme obecná a slúži VŠETKÝM obyvateľom na ich športové aktivity a podotýkam ZADARMO.

Ďalšie krajiny ( Česká republika, Maďarsko, Rumunsko, Slovinsko a iné )  , ktoré sme navštívili, či už s našimi deťmi, alebo ja pri mojich zápasoch nebudem radšej spomínať, pretože tie podmienky majú SVETOVÉ.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Covid ju zmenil na červenú. Galantská nemocnica nikdy nezažila toľko úmrtí

Pocit dusenia mám stále v sebe, vraví pacient pripojený na kyslík.

Žiadne výpisky ani kópie. Jankovskej obmedzili prístup do vlastného spisu

S vyšetrovateľmi začala spolupracovať koncom októbra.

Vallo: Vidím ako premiérova komunikácia pôsobí na ľudí

Rozhovory ZKH s primátorom Bratislavy Matúšom Vallom.


Už ste čítali?