Deti, mládež, spoločnosť,šport......

Autor: Vladimír Homola | 28.6.2013 o 6:25 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  153x

Opäť som sa rozhodol, no tento krát trošku „zoširoka“ povenovať tejto téme. Máme tu leto a kúpaliská sú preplnené. Prečo spájam kúpalisko so športom? Keď som sa rozhliadol po kúpalisku zostal som v nemom úžase. Mládež, deti.. a ich postavy? Potom som sa rozhliadol viac a... rodičia, teda matky a otcovia vo veku cca. 30 rokov a viac majú oveľa lepšie, krajšie postavy ako naše deti. Čím to je? Sú naše deti lenivé? Myslí, že celé je to v značnej miere spôsobené aj rýchlym životným tempom, internetom a pod.

Zaspomínal som si na dobu keď sa napr. v Martine napr. hrala 1. Liga vo futbale, za mužstvo nastúpili hráči ako Ján Kocian a pod. Boxeri ako Jano a Mišo Franekovci, Stano Lašček a iní nosili tie najcennejšie kovy zo svetových podujatí, hádzaná sa hrala na československej úrovni, džudisti sa stali víťazmi extraligy a bojovali v lige majstrov, atlétov bol aj pod vedením Rudka Honnera plný štadión, bratia Miloš a Viktor Smejkalovci sa predbiehali s Jožkom Zanovitom, kto má kondične lepších športovcov vo svojom tíme, Roman Straka sa stal Majstrom sveta v kulturistike, konali sa Turčianske hry mládeže a pod. Keď si pozriem „nomináciu" na OH tak táto sa každú Olympiádu zoštíhľuje, no realizačný tím sa rozširuje, „doplávala" Moravcová.....a NIČ, nie je náhrada, naši zlatý vodáci už tiež nie sú najmladší a........ NIČ, okrem možno 2-3 atlétov .. NIČ, kde sú talenty ako Železný, Kratochvílová, Fibingerová, ........ klub s názvom „DUKLA" bol v minulosti pojem a bolo snom každého žiaka, dorastenca, juniora sa tam v mužskom veku dostať, dnes? Pozemky armády sa stali „nadbytočné" za pár EUR sa predali, haly chátrajú, na dvere vedenia klope exekútor...... Čím to je? Kam sa stratili všetky tie finančné prostriedky?
Čo sa vlastne stalo? Kde sú tie talenty, peniaze...? No na druhej strane : bary a krčmy sú plné..., v parkoch si pomaly nemáte kde sadnúť, lebo ráno lavičky „okupujú „ bezdomovci a večer mládež so šlukom trávy.... deti vo veku 3-5 rokov držia v ruke tablet..., kedy ste videli hrať deti v parku futbal a v zime hokej naposledy?
No posúdenie nechám na každom z nás, môj názor však je že to nie je vôbec dobré a raz sa nám to vráti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Vodič dodávky vrazil do chodcov v Toronte, zahynulo desať ľudí

Podozrivý muž nie je spojený so žiadnou teroristickou organizáciou.


Už ste čítali?