PODNIKANIE na Slovensku po „novom“... dať skôr výplaty zamestnancom

Autor: Vladimír Homola | 5.2.2013 o 17:53 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  91x

Dlho som váhal, že či vôbec  budem reagovať na „nové“ praktiky štátu v oblasti podnikania na Slovensku. No dnes nakoľko strana PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ stále poskytuje BEZPLATNÉ služby v oblasti práva, podnikania a pod, som sa po istom stretnutí rozhodol, že reagovať budem....

Istá nemenovaná „s.r.o“ ktorá podniká v SR už od roku 2007 a do dnešného dňa nikdy nemala žiadny nedoplatok ani dlh, dnes obdržala telefonát Okresného riaditeľstva  PZ s tým, že je vedené voči nej trestné konanie na základe podnetu Sociálnej poisťovne za neodvedenie odvodov za zamestnancov. To by bolo celkom logické, keby sa niekto zo Sociálnej poisťovne vôbec unúval napísať ako zákon ukladá najskôr výzvu k úhrade a preveril si základné skutočnosti, t.j., že výplatný termín má táto spoločnosť posledný deň v kalendárnom mesiaci a teda do 5 dní od výplatného termínu je povinná uhradiť aj odvody. No čuduj sa svete... dnes je 5-teho a teda ešte celý dnešný mohla táto spoločnosť uhradiť dlžnú čiastku čo inak predstavuje cca. 750eur!!!!!!  nie žiadne astronomické sumy, ale už dnes začala polícia konať na základe podnetu Sociálnej poisťovne.

Čo je ale zarážajúce je fakt, že nikoho NEZAUJÍMA skutočnosť, že táto spoločnosť neobdržala už viac ako 90 dní úhrady faktúr a teda logicky, nakoľko vyplatila v prvom rade mzdy..... aby zamestnanci spoločnosti mali v deň výplatného termínu peniaze na účtoch.

Aká to zrazu rýchlosť štátnych úradníkov, orgánoch...... kvôli 750 eur. Keby štát postupoval tak rýchlo vo všetkých veciach tak je radosť žiť, no realita je taká, že keď sa firma v týchto ťažkých časom snaží ako-tak prežívať a v prvom rade uhradí peniaze zamestnancom je OKAMŽITE sankcionovaná a perzekuovaná..... okamžite na internete nájdete link :  FINANČNÁ SPRÁVA: Zoznam daňových dlžníkov......... SOCIÁLNA POISŤOVŇA: Zoznam dlžníkov...... a pod.

Je však až komické, že štát............. tejto nemenovanej „s.r.o.“ sám dlžil sumu 6.500eur viac ako 14 mesiacov........................

Tak o tejto téme by sa dalo určite napísať aj viac, ale obraz o tom si musí každý urobiť sám.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Verejný nepriateľ Soros. Ako Orbán decimuje kritikov a ničí mimovládky

Maďarský premiér si spravil agendu z útokov na migrantov, médiá aj zahraničné organizácie. Vzoprieť sa mu vie málokto.

KOMENTÁRE

Maďari sa už inak ako smiechom brániť nevedia

Antiorbánovský front sa ocitol v situácii, keď vysvetľovanie stratilo význam.


Už ste čítali?