Facka SPRAVODLIVOSTI v reálnom živote...

Autor: Vladimír Homola | 18.2.2012 o 1:57 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  76x

Facka  SPRAVODLIVOSTI v reálnom živote..., alebo SPRAVODLIVOSŤ v Slovenskej republike. Každý doterajší minister spravodlivosti  sa oháňal slovami o práve, spravodlivosti, vymožiteľnosti práva a pod. ....... a výsledok v reálnom živote však je úplný iný... posúďte Vy.

 

Napíšem konkrétny prípad o tom, akú má podobu spravodlivosť v našom „ ne - právnom " štáte. Zhruba pred piatimi rokmi pracovala spoločnosť v ktorej som bol v tej dobe riaditeľom na istej stavbe,  zamestnanci spoločnosti mali k dispozícii dve motorové vozidlá, jedno terénne a jedno osobné.  Všetko relatívne fungovalo k spokojnosti až do dňa, kedy náš pracovník, ktorý mimochodom nikdy v živote nebol držiteľom vodičského oprávnenia a pod vplyvom alkoholu nezobral kľúče od terénneho vozidla a spoločne s ďalšími štyrmi pracovníkmi sa nerozhodol „odviesť" sa na diskotéku. Výsledok jeho jazdy? Totálne zničené vozidlo v hodnote cca. 120.000,-Sk. Zatiaľ je všetko relatívne stále v poriadku až na to, že nakoľko sa s pracovníkom nedalo dohodnúť na mimosúdnej dohode, začala sa vec riešiť na Okresnom súde v Trenčíne.

A teraz príde SPRAVODLIVOSŤ. Na prvé pojednávanie sa dotyčný ani „neunúval"  prísť, sudkyňa teda odročila pojednávanie o pol roka. Na druhé pojednávanie dotyčný priniesol doklad o tom, že je práce neschopný. Na treťom pojednávaní, mimochodom už ubehol rok a pol od udalosti, dotyčný pán PRIZNAL, že vodidlo šoféroval a totálne zničil. Na tomto pojednávaní vypovedali aj traja spolujazdci, ktorí potvrdili, že vozidlo skutočne šoféroval „dotyčný" pán. Hovorím si fajn, všetko je vyriešené, škoda sa firme uhradí a bude po probléme. No pani sudkyňa sa rozhodla, že je nutné vypočuť posledného spolujazdca, ktorý však už pracoval v zahraničí. Napokon sa ho nám - firme podarilo nájsť, poprosiť ho aby sa dostavil na súd..... to už sme ale v dobe trvania súdu 3 roky. Stále som bol v slepej viere v spravodlivosť, až keď po viac ako troch rokoch tak jednoduchého, priam primitívneho súdneho sporu, čo by zvládol snáď aj študent práva po 1. semestri pani sudkyňa nevyniesla rozsudok. PREMLČANÉ a firme nezostalo nič iné, len na základe rozsudku ešte „dotyčnému" uhradiť súdne trovy. Na sťažnosť podanú ministerke spravodlivosti na postup sudkyne Okresného súdu v Trenčíne sme dostali jasnú a veľmi stručnú odpoveď : „nemôžem nijako zasahovať do rozhodnutia súdov" preto sa pýtam pani ministerky Žitňanskej, čo ste okrem neustáleho odvolávania, trestania a šarvátok okolo Harabina za Vaše pôsobenie vo funkciu ministerky spravodlivosti vykonali? Nič... a aj Vašou nečinnosťou je výsledok tohto konkrétneho prípadu, že napriek tomu, že poškodená strana sa vždy dostavila na pojednávanie, sudkyňa dopustila svojou nečinnosťou stav, že skutok bol premlčaný, firma prišla o 120.000,- Sk a ešte bola nútená aj uhradiť človeku, ktorý škodu spôsobil, na súde sa priznal trovy konania. Tak to vôbec nie SPRAVODLIVÉ, alebo.......

Aj preto PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ musí platiť pre každého bez rozdielu.

Vladimír Homola

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Vodič dodávky vrazil do chodcov v Toronte, zahynulo desať ľudí

Podozrivý muž nie je spojený so žiadnou teroristickou organizáciou.


Už ste čítali?